Yksinluistelijoilla jälleen kiireinen kilpailuviikonloppu Vantaalla

26.9.2017

Ylhäällä Louise, alarivissa Jordana, Pihla ja Tiffany
Ylhäällä Louise, alarivissa Jordana, Pihla ja Tiffany
Catina ja Emma
Catina ja Emma
Meri
Meri
Estella ja Edith
Estella ja Edith
Emma, Milla, Jessika ja Aava
Emma, Milla, Jessika ja Aava
Saga
Saga
Adelia, Emilia, Silja, Nelly ja Emilia
Adelia, Emilia, Silja, Nelly ja Emilia
Hilja
Hilja
Iida, Emmi ja Siiri
Iida, Emmi ja Siiri
Sara, Emeliina ja Ella
Sara, Emeliina ja Ella
Palkintokorokkeella Isabella ja Silja,
Alarivissä ETK:sta Suvi-Tuuli, Annika ja Avila
Palkintokorokkeella Isabella ja Silja, Alarivissä ETK:sta Suvi-Tuuli, Annika ja Avila

Luistelijat kilpailivat Tikkurilassa sekä Myyrmäessä.

Etelä-Vantaan Taitoluistelijat järjestivät Aktia Trophyn Myyrmäen jäähallissa. 
Kilpailuissa nähtiin jälleen upeita suorituksia, palkintosijoja ja kilpailudebyyttejä. 

Cubs, 26 luistelijaa
2. Emilia Kariola 
6. Emilia Pellonmaa
7. Silja Kurkinen
18. Nelly Alhopuro
26. Adelia Pirnes

Nellylle ja Adelialle tämä oli ensimmäinen kilpailu!

Advanced Novice, 36 luistelijaa
1. Milla Degerlund 
5. Jessika Louhelainen
9. Aava Utriainen
10. Emma Tynjä

Junior B, 17 luistelijaa
6. Saga Lönnqvist

Debytantit 2004-2005 / 34 luistelijaa:
4. Edith Mattila
7. Estella Helanto

Debytantit 2006-2007 /18 luistelijaa:
10. Meri Fagerlund

A-silmut / 32 luistelijaa:
9. Catina Spångberg
12. Emma Forsström

B-silmut / 25 luistelijaa:
2. Louise Gylling
6. Pihla Pitkänen
8. Tiffany Helanto
11. Jordana Pohjanrinne

Jordana sai erityismaininnan hyvästä vaakaliukuasennosta.

 


Tikkurilassa kilpailtiin Tikkurila Trophyssa ja sielläkin valloitettiin palkintosijoja sekä tehtiin kilpailudebyyttejä. 

 

Minit 2009 syntyneet.
Lumi ensimmäisessä kilpailuissaan hienosti 9.

14 osallistujaa


Minit 2008 syntyneet nappasivat kolmoisvoiton.
1. Iida Särkkä
2. Siiri Rasila
3. Emmi Ahonen

18 osallistujaa. 


B-Silmut 2007 syntyneet
7. Inka-Sofia Muhonen
9. Hilja Nurminen 

21 osallistujaa. 

B-Silmut 2006-2007 syntyneet 
4. Emeliina Ekholm
14. Sara Pahkamaa
15. Ella Huurinainen

24 osallistujaa. 


Aluenoviisit
6. Aura Friman

10 osallistujaa.

Juniorit
2. Silja Toimela
3. Isabella Salmiheimo
4. Avila Pitkäkangas 
7. Annika Hovi
8. Suvi-Tuuli Suokas

21 osallistujaa.