ETK:n luistelijat kilpailivat viikonloppuna Helsingissä, Järvenpäässä ja Hämeenlinnassa

5.10.2017

Meri ja Klara
Meri ja Klara
Vera ja Milla
Vera ja Milla
Annika, Saga ja Isabella
Annika, Saga ja Isabella
Catina
Catina
Edith ja Estella
Edith ja Estella
Ilona ja Emma
Ilona ja Emma
Silja ja Alexandra
Silja ja Alexandra
Emeliina, Sara, Jordana ja Ella
Emeliina, Sara, Jordana ja Ella
Tiffany ja Louise
Tiffany ja Louise
Iida, Emilia ja Silja
Iida, Emilia ja Silja
Adelia
Adelia
Anni ja Kerttu
Anni ja Kerttu
Noora ja Emilia
Noora ja Emilia
Emmi, Siiri ja Nelly
Emmi, Siiri ja Nelly
Aura
Aura
Alicia
Alicia

Inka-Sofia ja Pihla
Inka-Sofia ja Pihla
Hilja
Hilja

Järvenpäässä järjestettiin ISU-sarjojen kutsukilpailu lauantaina 30.9. ja sunnuntaina 1.10. ETK:sta luistelijoita oli mukana seuraavissa sarjoissa seuraavin sijoituksin.

 

Debytantit, 21 luistelijaa:

6. Meri Fagerlund

17. Klara Isonen

 

Juniorit, 19 luistelijaa:

1. Annika Hovi

4. Saga Lönnqvist

5. Isabella Salmiheimo

 

SM-Noviisit, 26 luistelijaa:

1. Milla Degerlund

6. Vera Vilén

 

A-Silmut, 15 luistelijaa:

7. Catina Spångberg

 

Helsingissä luisteltiin Helsinki Trophy kilpailu Pirkkolan jäähallissa Helsingin Luistelijoiden järjestämänä.

 

Debytants A, 39 luistelijaa:

1. Edith Mattila

9. Estella Helanto

 

Advanced Novice, 34 luistelijaa:

14. Ilona Virtanen

17. Emma Tynjä

 

Springs A, 33 luistelijaa:

7. Anni Erkama

9. Kerttu Mäkinen

 

Junior B, 28 luistelijaa:

5. Alexandra Limnell

6. Silja Toimela

 

Springs B born 2006- 30.6.2007, 29 luisteljaa:

2. Emeliina Ekholm

14. Sara Pahkamaa

16. Ella Huurinainen

18. Jordana Pohjanrinne

 

Springs B born 1.7. 2007 or later, 22 luistelijaa:

6. Tiffany Helanto

8. Louise Gylling

 

Cubs born 2008, 27 luistelijaa:

1. Emilia Kariola

2. Iida Särkkä

8. Silja Kurkinen

 

Cubs born 2009 and later, 26 luistelijaa:

23. Adelia Pirnes

 

HTL Cup kilpailu järjestettiin Hämeenlinnassa. ETK:n luistelijat osallistuivat kisaan kaikkina kolmena kisapäivänä hienoin tuloksin ja seitsemällä palkintosijalla.

 


Cubs 2009 and younger, 17 luistelijaa:

1. Emilia Pellonmaa

11. Noora Tuukkanen

 

Cubs 2008, 28 luistelijaa:

1. Siiri Rasila

2. Emmi Ahonen

19. Nelly Alhopuro

 

Novice C, 17 luistelijaa:

14. Aura Friman

 

Springs B 2008 and younger, 16 luistelijaa:

5. Pihla Pitkänen

7. Inka-Sofia Muhonen

 

Springs B 2006 and 2007, 27 luistelijaa:

1. Hilja Nurminen

 

Junior C, 6 luistelijaa:

1. Sofia Granskog

 

Novice B, 23 luistelijaa:

6. Alicia Franck

 

Junior B, 13 luistelijaa:

2. Avila Pitkäkangas

 


 Senior B, 3 luistelijaa:

1. Kiira Kivisaari