ETK:n luistelijat kilpailivat viikonloppuna Crystal Cupissa

1.10.2018

Suvi-Tuuli Suokas ja Kiira Kivisaari
Suvi-Tuuli Suokas ja Kiira Kivisaari
Saga Lönnqvist
Saga Lönnqvist
Silja Toimela
Silja Toimela
Alexandra Limnell
Alexandra Limnell
Avila Pitkäkangas
Avila Pitkäkangas
Annika Hovi
Annika Hovi
Pihla Pitkänen
Pihla Pitkänen
Leo Melén
Leo Melén
Nelly Alhopuro
Nelly Alhopuro
Ava Vaula ja Adelia Pirnes
Ava Vaula ja Adelia Pirnes
Adelia, Leo ja Ava
Adelia, Leo ja Ava
Iiris Keränen
Iiris Keränen
Natalie Tieva
Natalie Tieva
Natalie Tieva, Aleksandra Kulay ja Nella Heikkinen
Natalie Tieva, Aleksandra Kulay ja Nella Heikkinen
Aura Friman
Aura Friman
Anni Hartikainen, Karin Öhblom, Erin Pietilä ja Kristiina Nummela
Anni Hartikainen, Karin Öhblom, Erin Pietilä ja Kristiina Nummela

Crystal Cupissa Mikkelissa kilpaili viikonloppuna yhteensä 21 Espoon Taitoluisteluklubin luistelijaa. 

 

Tulokset

SENIOR B, LADIES, osallistujia 21

1 Jannika PAAJANEN FIN 107,22
2 Hanna KORHONEN FIN 100,32
3 Vilma VIRNES FIN 98,34
4 Suvi-Tuuli SUOKAS FIN 98,13
5 Saga LÖNNQVIST FIN 97,50

...
8 Kiira KIVISAARI FIN 93,04

JUNIOR B, LADIES BORN 2000-2001, osallistujia 24

1 Emma VEIJALAINEN FIN 111,38
2 Silja TOIMELA FIN 105,77
3 Alisa PAASTELA FIN 104,45
...
16 Alexandra LIMNELL FIN 84,87
18 Avila PITKÄKANGAS FIN 81,01

JUNIOR B, LADIES BORN 2002​, osallistujia 21

1 Aino SAARINEN FIN 101,66
2 Seela KORPISAARI FIN 98,66
3 Sara TUOMINEN FIN 97,58
4 Annika HOVI FIN 96,83

SPRINGS A, GIRLS, osallistujia 23

1 Enrika MÄKI FIN 36,33
2 Lotta ARTIMO FIN 33,71
3 Gabriella GRINBERG RUS 33,38
...
6 Pihla PITKÄNEN FIN 29,95

SPRING B BOYS, osallistujia 1

1. Leo Melén
 

SPRINGS B GIRLS 2008, osallistujia 21

1. Ksenia Dyagileva Katok 51,00
2. Mia Piironen HeiTa 44,00
3. Matilda Utriainen LTL 44,00
...
17. Nelly Alhopuro ETK 32,33

SPRINGS B GIRLS 2009 and younger, osallistujia 16

1. Minttu Hirvonen KaTa 52,33
2. Pinja Peltola HTK 45,00
3. Lumia Petsalo KuLS 44,33
...
13. Adelia Pirnes ETK 35,33
14. Ava Vaula ETK 34,67

CUBS Girls 2009,osallistujia 18

1. Fanni Tiainen TL 43,67
2. Sara-Sofia Lahti NTL 39,67
3. Pinja Karjalainen TL 38,33
...
6. Iiris Keränen ETK 36,00

CUBS Girls 2010 and younger,osallistujia 13

1. Alisa Alaranta LTL 44,67
2. Natalie Tieva ETK 39,33
3. Milda Vartiainen LTL 36,67
...
6. Aleksandra Kulay ETK 35,33
7. Nella Heikkinen ETK 34,00

NOVICE C, girls,osallistujia 10

1. Sini Liikola HeiTa 42,67
2. Julia Forsman TL 41,00
3. Marianne Kirjavainen ML 40,33
...
6. Aura Friman ETK 34,00

STARLETS GIRLS 2005 or before, osallistujia 8

1. Ilona Karjalainen NTL 52,50
2. Ursula Korhonen ML 42,50
3. Sofia Suomela ML 42,50
4. Kristiina Nummela ETK 38,50
...
6. Karin Öhblom ETK 37,50
7. Anni Hartikainen ETK 35,00
8. Erin Pietilä ETK 34,50