ETK:n luistelijat kilpailivat viikonloppuna Tallinnassa

22.10.2018

Emilia Kariola, Inka-Sofia Muhonen, Emilia Pellonmaa, Emmi Ahonen
Emilia Kariola, Inka-Sofia Muhonen, Emilia Pellonmaa, Emmi Ahonen
Emilia Kariola, Inka-Sofia Muhonen, Emilia Pellonmaa, Emmi Ahonen
Emilia Kariola, Inka-Sofia Muhonen, Emilia Pellonmaa, Emmi Ahonen
Emilia Pellonmaa, Inka-Sofia Muhonen
Emilia Pellonmaa, Inka-Sofia Muhonen
Leo Melén
Leo Melén
Alexandra Limnell
Alexandra Limnell
Kiira Kivisaari
Kiira Kivisaari
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva
Noora Tuukkanen, Lumi-Pepita Mäkelä, Adelia Pirnes, Natalie Tieva

ETK:n luistelijat kilpailivat viikonloppuna Tallinnassa Gliss Extra-kilpailussa.

Tulokset:

Cubs A girls, kilpailijoita 27

1Arina BELJAJEVAKristEST39.95
2Maria Eliise KALJUVEREGlissEST33.24
3Marta Helena PRANGELGlissEST32.83
14Inka-Sofia MUHONENETKFIN25.99
23Emmi AHONENETKFIN22.18
25Emilia PELLONMAAETKFIN20.47
26Emilia KARIOLAETKFIN20.23

 

Basic Novice boys, kilpailijoita 2

1Kellart LEPPIKTartuEST27.34
2Leo MELENETKFIN18.42

 

Junior ladies, kilpailijoita 24

1Niina PETRŐKINACascaEST147.66
2Emma KARJALAINENTuusuFIN116.09
3Katerina GRISKUNArabeEST108.54
23Alexandra LIMNELLETKFIN72.51

 

Senior ladies, kilpailijoita 8

1Gerli LIINAMÄEGlissEST156.79
2Yoonmi LEHMANNLAUSASUI147.39
3Sallianna ÖZTÜRKVG-62FIN128.63
5Kiira KIVISAARIETKFIN104.34

 

Cubs B girls, kilpailijoita 22

1Matilda KOPPELArabeEST23.14
2Adeele TEIVEJÕEGlissEST22.92
3Ksenia SHIPUNOVAKristEST21.87
11Noora TUUKKANENETKFIN17.49
12Lumi-Pepita MÄKELÄETKFIN17.39
14Adelia PIRNESETKFIN16.70
18Natalie TIEVAETKFIN14.41