Yksinluistelijat kilpailivat viikonloppuna Vantaalla ja Espoossa

29.10.2018

Emmi, Louise, Pihla, Emilia ja Inka-Sofia
Emmi, Louise, Pihla, Emilia ja Inka-Sofia
Ella, Hilja, Sara, Emilia
Adelia, Lumi, Jordana
Ella, Hilja, Sara, Emilia Adelia, Lumi, Jordana
Silja, Isabella, Avila, Saga ja Suvi
Silja, Isabella, Avila, Saga ja Suvi
Junioreiden palkintojenjako
Junioreiden palkintojenjako
Nelly, Leo ja Oona
Nelly, Leo ja Oona
Sade, Nella, Aleksandra, Annika ja Cätlyn
Sade, Nella, Aleksandra, Annika ja Cätlyn
Iiris, Stella ja Minea
Iiris, Stella ja Minea

Tulokset Tikkurila Trophy:


SPRINGS A YONGER
1 Sini ALKU TappT FIN 33,73
2 Heta TÖRMÄNEN TappT FIN 33,18
3 Inka-Sofia MUHONEN ETK FIN 32,40
4 Pihla PITKÄNEN ETK FIN 31,90
5 Louise GYLLING ETK FIN 31,68 

...
14 Emilia KARIOLA ETK FIN 27,35 
20 Emmi AHONEN ETK FIN 24,63

SPRINGS A OLDER
1 Enrika MÄKI TRT FIN 35,17  
2 Erika NURMI EsJt FIN 33,47
3 Anna PUOLANNE KaTa FIN 30,81
4 Sara PAHKAMAA ETK FIN 30,51
...
6 Ella HUURINAINEN ETK FIN 30,42
10 Hilja NURMINEN ETK FIN 28,80
17 Jordana POHJANRINNE ETK FIN 23,75

SPRINGS B YONGER
1 Minttu HIRVONEN KaTa FIN 31,72
2 Alisa SOSEDKINA STP RUS 28,66
3 Tiffany HELANTO KaTa FIN 26,01
...
5 Lumi-Pepita MÄKELÄ ETK FIN 23,99
11 Emilia PELLONMAA ETK FIN 21,87
18 Adelia PIRNES ETK FIN 19,08

JUNIOR B
1 Mira MANSIKKANIEMI TTK FIN 103,26  
2 Alisa HAKOLA TTK FIN 102,56
3 Milla PARIKKA VTL FIN 102,19
...
6 Silja TOIMELA ETK FIN 97,58
8 Isabella SALMIHEIMO ETK FIN 94,79
9 Saga LÖNNQVIST ETK FIN 93,66
13 Avila PITKÄKANGAS ETK FIN 88,75
15 Suvi-Tuuli SUOKAS ETK FIN 87,39

SPRINGS B OLDER
1 Adele TYNYS HSK FIN 28,02
2 Anna RIABININA LTL FIN 26,51
3 Isla RAUTAKOSKI VTL FIN 25,49
...
9 Nelly ALHOPURO ETK FIN 21,75
13 Oona MERJAMA ETK FIN 20,72
19 Leo MELÉN ETK FIN 18,14 

NOVICE B
1 Saara MARTTILA EVT FIN 47,46
2 Sofia RUUTTUNEN HTL FIN 43,13
3 Nia NIEMINEN HSK FIN 42,91
4 Catina SPÅNGBERG ETK FIN 41,72

EsJt Pop-up kutsukisa

 

Minit, tytöt 2010 ja nuoremmat

1. Miila Niittynen PoriTa 47,17
2. Kiia Palm EsJt 39,00
3. Annika Pellonmaa ETK 38,67
...
5. Aleksandra Kulay ETK 37,00
6. Sade Tarkiainen ETK 35,67
9. Nella Heikkinen ETK 34,00
14. Cätlyn Aruste ETK    27,67

Minit, tytöt 2009
1. Minea Mäkelä ETK    43,00
2. Vilina Tolonen EsJt    39,33
3. Amanda Teerimäki EsJt    37,67
4. Stella Pomoell ETK    33,00
5. Iiris Keränen ETK    33,00