Yksinluistelijat kilpailivat Vantaalla, Salossa ja Espoossa

19.11.2018

Mai
Mai
Ella, Emeliina ja Emilia
Ella, Emeliina ja Emilia
Ilona ja Emma
Ilona ja Emma
Klara, Alicia ja Kerttu
Klara, Alicia ja Kerttu
Natalie, Stella, Iiris, Nella, Aleksandra ja Minea
Natalie, Stella, Iiris, Nella, Aleksandra ja Minea
Natalie, Aleksandra ja Minea
Natalie, Aleksandra ja Minea
Silja
Silja
Tuuli
Tuuli
Emilia, Adelia, Leo, Lumi, Oona ja Nelly
Emilia, Adelia, Leo, Lumi, Oona ja Nelly

SM-junioreiden 2. valintakilpailu

1. Selma Välitalo OLK 126,47
2. Milania Väänänen PTL 121,27
3. Fanny Lindfors EsJt 114,65
...
6. Mai Helske ETK 109,07


Promo Cup

Tulokset:

SILMUT A

1 Enrika MÄKI TRT TRT 36,55
2 Matilda MÄKELÄ RauTL RAUTL 32,19
3 Minea KISKOLA PoriT PORIT 32,08
...
10 Emilia KARIOLA ETK ETK 28,96
20 Ella HUURINAINEN ETK ETK 25,80
24 Emeliina EKHOLM ETK ETK 24,95

SM-NOVIISIT TYTÖT

1 Frida PAJULA LrL LRL 91,98
2 Oona KESTI ESJT ESJT 91,88
3 Eveliina ALARANTA LTL LTL 88,36 
...
9 Ilona VIRTANEN ETK ETK 84,48
12 Emma TYNJÄ ETK ETK 76,66

DEBYTANTIT TYTÖT

1 Anna BERGSTRÖM HTK HTK 55,17
2 Minja PELTONEN ESJT ESJT 53,22
3 Lotte ERONEN HTK HTK 51,93
...
10 Klara ISONEN ETK ETK 42,75
15 Kerttu MÄKINEN ETK ETK 40,45
16 Alicia FRANCK ETK ETK 39,45

Minit 2009

1. Sofia Salvi RauTl 47,00
2. Minea Mäkelä ETK 44,33
3. Martta Karlsson STR 43,00
...
8. Stella Pomoell ETK 32,67
10. Iiris Keränen ETK 31,67

Minit 2010 ja nuoremmat

1. Venla Sinisalo RauTL 49,67
2. Natalie Tieva ETK 47,00
3. Aleksandra Kulay ETK 44,00

...
8. Nella Heikkinen ETK 36,17 Hyvin pyörivä ja kaunis istumapiruetti

Aluenoviisit

1. Jenna Saari VLK 45,00
2. Essi Väänänen TTK 44,00
3. Hanna Jäppinen HSK 43,67
...
10. Silja Sinivuori ETK 36,67
13. Tuuli Keskinen ETK 33,00

B-SILMUJEN 1. ALUEVALINTAKILPAILU


Lumi, Emilia ja Leo lunastivat itselleen aluevalintakilpailusta paikan kevään aluemestaruuskilpailuun. Onnittelut!
 

Tulokset, tytöt:

1. Minttu Hirvonen KaTa 56,00
2. Pinja Peltola HTK 49,33
3. Tiffany Helanto KaTa 45,00
...
6. Lumi-Pepita Mäkelä ETK 42,00 Laadukkaat kaksoishypyt
7. Emilia Pellonmaa ETK 41,00
10. Adelia Pirnes ETK 37,67
12. Nelly Alhopuro ETK 34,33
15. Oona Merjama ETK 32,33

Tulokset, pojat:

1. Leo Melén ETK 38,67
2. Veikko Moilanen HL 34,67
3. Kuura Könkkölä HL 32,33