Tapahtumat ja kilpailut

Espoon Taitoluisteluklubi järjestää sekä yksinluistelussa että muodostelmaluistelussa kauden mittaan erilaisia tapahtumia ja kilpailuja. Kauden päätteeksi järjestetään sadunhohtoinen kevätnäytös, jossa jäälle pääsevät kaikki seuran luistelijat aina aloittelijoista SM-tasolle saakka.  

 

Liiton tapahtumakalenteriin pääset TÄSTÄ!

 

 

Kuva: Matti Sten

Yhteydenotot:

Yleiset kilpailuasiat (esim. kilpailukutsut): YL: yl-koordinaattori@etkespoo.com / 

ML: ml-koordinaattori@etkespoo.com

Kilpailuilmoittautumiset ja muut ETK:n järjestämiin kilpailuihin liittyvät yhteydenotot: ks. tarkemmat tiedot kilpailun omilta sivuilta.

 

Tapahtumia kaudella 2019-2020

Joulunäytös 8.12.2019 Tapiolan harjoitusjäähallissa

ETK:n kevätnäytös 27.3.2020 Espoo Metro Areenalla

Kilpailukalenteri 2019-2020

2019

Pvm

YL/ML

Kilpailu

Osallistujat

Järjestäjä

6.-8.9.

YLHelsinki TrophyNoviisit, Debytantit, A-silmut, B-silmut, MinitHL
20.-22.9.YLAktia TrophySeniorit, Juniorit, SM-noviisit, Noviisit, Debytantit, A-silmut, B-silmut, MinitEVT
27.-28.9.YLTikkuria TrophyNoviisit, Debytantit, A-silmut, B-silmut, MinitTTK
27.-29.9.YLHTL CupSeniorit, Juniorit, SM-noviisit, Noviisit, Debytantit, A-silmut, B-silmut, MinitHTL
18.-20.10.YLGliss Extra, TallinNoviisit, A-silmut, B-silmutTVUK, Tallin
19.-20.10.YLSM-noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailu sekä Noviisien 1. SB-pistekilpailuSM-noviisit, Debytantit. NoviisitETK
26.10.YLHalloween Skate RTL
1.-3.11YLPromo Cup Salpa
2.-3.11.YLSkate EspooSeniorit, Juniorit, SM-noviisit, Noviisit, Debytantit, A-silmutETK & EsJt
22.11.YLMinien ja B-silmujen 1. valintakilpailuB-silmut, MinitETK
23.-24.11.YLSanta Claus  Varala-Tiimi

 

 

2020

 

YL/ML

Kilpailu

Osallistujat

Järjestäjä

11.1.

MLAluemestaruuskilpailut ETK
11.-12.1YLKansallisten junioreiden ja senioreiden L1 2. lohkokilpailu sekä Noviisien L1 kutsukilpailuSeniorit, Juniorit, NoviisitETK
11.-12.1.JTJäätanssin kansallisten sarjojen 2. kilpailu ETK
11.-12.1.YLA-silmujen 2. pistekilpailuA-silmutETK