Kevätjuhla 2.6.2014

Yksinluistelujaosto vietti perinteisiä kesäjuhliaan maanantaina 2.6.2014 Haukilahden paviljongissa.
Juhlijoita, luistelijoita ja vanhempia, oli paikalla n 150. Tarjolla oli suolaista purtavaa sekä mansikkakakku-kahvit.
Paikalla jaettiin myös perinteiset jaoston kiertopalkinnot, muistettiin ruusuilla kauden hienoja saavutuksia sekä taputettiin aktiivisille seuratoimijoille. Talent ryhmään valitut Vera Vilen, Mai Helske ja Jan Ollikainen saivat luisteluhenkiset valokuvakehykset. Valmentajat saivat kukkakimput ja kesälahjan.
Tunnelma oli jälleen kerran loistavan aurinkoinen.

YL-jaoston kauden palkitut 2013-2014

Zemppari - Jan Ollikainen
Rohkea harjoittelija - Evert Mattila
Hymytyttö - Ilona Virtanen
Määrätietoinen harjoittelija - Niina Viitaharju
Ahkerat harjoittelijat - Emilia Artela, Annika Hovi, Martta Suotula
Innokas harjoittelija - Isabella Salmiheimo
Yksinluistelujaoston kiertopalkinto - Anna Mertanen
Timantit ryhmän kiertopalkinto - Ella Huurinainen
Alueryhmän kiertopalkinto - Ellinoora Riikinsaari
Aktiiviset seuratoimijat - Heini Latvala, Tarja Laakso, Susanna Kurkinen, Simo Hovi, Jyrki Riikinsaari, Marko Peltonen

Jaoston erityiskiitos - Timo Louhelainen

 

Luistelijoita muistettiin ruusuilla:

SM-kisoihin päässeet:
- Roosa Latvala, Suvi-Tuuli Suokas, Niina Viitaharju, Helena Stenbacka

Kansainvälisissä kisoissa mitalin saavuttaneet:
- Mariela Tapio ja Helena Stenbacka

Debytanttien kultafinaalipaikan saavuttaneet:
- Jan Ollikainen ja Dmitry Surkov

Hopeafiaalipaikan lunastaneet:
- Mariela Tapio, Katrina Myntti, Alexandra Limnell, Silja Toimela, Tilda Haapanen ja Henna Santavuori

Silmujen Timanttifinaali:
- Mai Helske, Annika Hovi, Isabella Salmiheimo, Vera Vilen (aluemestaruusvoitto)

B-Silmujen aluemestaruuskilpailu:
- Milla Degerlund, Estella Helanto, Veera Hormaluoma, Essi Kettunen, Jessika Louhelainen (pronssia), Aava Utriainen, Ilona Virtanen (hopeaa).

Minien loppukilpailu:
- Martta Suotula, Edith Mattila, Alexandra Björkbom, Alicia Franck

Minien hopeafinaali:
- Meri Fagerlund

Minit-poikien loppukilpailu:
- Evert Mattila ja Roni Miravent