Kevätjuhla 2017

Kevätjuhlassa palkittiin jälleen monia menestyneitä ja innokkaita luistelijoita.

Kauden 2016-2017 palkitut luistelijat:

 

Kauden 2016-2017 loppukilpailuun päässeet luistelijat:


Seniorit: Kiira Kivisaari
Juniorit: Saga Lönnqvist, Suvi-Tuuli Suokas, Silja Toimela, Avila Pitkäkangas, Alexandra Limnell
SM-Noviisit:   Isabella Salmiheimo, Vera Vilen, Jessika Louhelainen, Mai Helske, Annika Hovi
Noviisit: Estella Helanto
Debyt: Milla Degerlund, Aava Utriainen ja Ilona Virtanen
A-Silmut: Edith Mattila, Elli Helske, Meri Fagerlund, Evert Mattila
B-Silmut: Klara Isonen, Catina Spångberg, Kerttu Mäkinen, Kalle Suotula, Aino
Minit: Louise Gylling, Hilja Nurminen, Sara Pahkamaa, Tiffany Helanto, Inka-Sofia Muhonen, Pihla Pitkänen, Siiri Rasila, Emmi Ahonen, Minea Helske, Emilia Pellonmaa

 

Menestyneinen luistelija kilpailusarjassaan:


Vuoden seniori: Kiira Kivisaari 
Vuoden SM-juniori: Niina Viitaharju
Vuoden Juniori: Suvi-Tuuli Suokas
Vuoden SM-noviisi: Mai Helske
Vuoden Noviisi: Estella Helanto
Vuoden Debytantti: Milla Degerlund
Vuoden A-silmu: Edith Mattila
Vuoden B-silmu: Catina Spångberg
Vuoden mini: Inka-Sofia Muhonen
Vuoden Aluesarjalainen: Sofia Granskog
Vuoden Taitaja: Tuuli Keskinen

 

Seuran palkinnot:


Vuoden Zemppari:  Kiira Kivisaari - Pitkäjänteisen ja sinnikkään harjoittelun tuloksena Senioreiden loppukilpailun voitto!
Vuoden Tulokas: Klara Isonen - Huima kehitys teknisesti ja tasaisen vahva kilpailumenestys.
Vuoden Menestyjä: Milla Degerlund - Debytanttien kultafinaalin voitto.

Zemppari: Jordana Pohjanrinne - Jordana teki nousun Alueryhmästä K3-ryhmään ja tehnyt kovasti töitä päästäkseen kilpailemaan.

Hymytyttö/-poika: Silja Kurkinen - Silja on tosi aurinkoinen harjoittelija.

Innokas harjoittelija: Iiris Lahti - Iris on innokkaasti lähtenyt harjoittelemaan uusia haasteita uudessa ryhmässä ja ottanut ison kehitysaskeleen eteenpäin taidoissaan.

Määrätietoinen harjoittelija: Vera Vilen - Pitkän sairasloman jälkeen Vera kuntoutti ja harjoitteli sinnikkäästi itsensä SM-kilpailuihin saakka.

Rohkea harjoittelija: Emilia Pellonmaa - Emma kokeilee rohkeasti kaikkea uutta.

Ahkera harjoittelija K1: Avila Pitkäkangas - Nämä luistelijat jäisivät harjoittelemaan siihen saakka, kunnes halli sulkeutuisi, vaikka valmentajat olisivat jo lähteneet 

Ahkera harjoittelija K2: Aava Utriainen 
Ahkera harjoittelija K3: Ella Huurinainen    
K4-kiertopalkinto: Nelly Alhopuro   
Alueryhmän kiertopalkinto: Karin Öhblom
Timanttien kiertopalkinto: Emma Sävy